Ogłoszenie

UWAGA !!!
Forum reaktywowane!!

#1 21-05-2013 15:50:26

KridoTable

Nowy użytkownik - wymaga rejestracji

Od zera do bohatera - Fable: The Lost Chapters

Fable: The Lost Chapters - lub Fable Zapomniane Opowieści jest to fabularna gra akcji z 2005 roku stworzona przez Lionhead Studios. Jest ona bardzo wysoko ocenianą grą, która przyciągnęła do siebie swoją ciekawą fabułą i wspaniałą rozgrywką rzesze fanów. Sam w wieku 13 lat – kiedy dostałem tą grę – spędziłem przy niej kilkadziesiąt godzin i przeszedłem ją ponad 10 razy, a za każdym razem kiedy widziałem napisy końcowe czułem się jakbym skończył zupełnie nową i legendarną historię. Czułem głód nowych przygód i zaczynałem grać jeszcze raz wyznaczając sobie za cel ukończyć grę w inny sposób.

http://www.gry-online.pl/galeria/gry13/407867031.jpg

Gra prowadzi nas przez całe życie pewnego bezimiennego chłopca, od dzieciństwa aż do czasu siwizny i zmarszczek. W grze czeka nas masa moralnych decyzji, a żeby nie było mało to główny projektant – Peter Molyneux(do dziś nie wiem jak się czyta to nazwisko) – stworzył oryginalny system moralności. Gdy postępujemy źle np. zabijemy bezbronnego kupca to jesteśmy o krok bliżej do tego aby wyrosły nam rogi, skóra zrogowaciała, a nad głową zaczęły krążyć muchy, kiedy natomiast uratujemy dziecko z jaskini stajemy się dobrzy,a nad głową może pojawić nam się aureola. Przez różne decyzje obywatele będą nas różnie traktować, jeśli będziemy dobrzy to ludzie chętnie będą nam towarzyszyć, a także będą odnosić się z szacunkiem. Łatwo wywnioskować jak ludzie będą odnosić się do czerwonookiego faceta z rogami i zakrwawionym tasakiem, będą uciekać, a interakcja z nimi będzie dużo trudniejsza.Najciekawszą rzeczą w Fable jest to, że każda postać jest inna, a to na skutek zmian zachodzących podczas rozgrywki, każde uderzenie które na siebie przyjmiemy daje nam blizny których już się nie możemy pozbyć, im więcej jemy stajemy się grubsi, a jeśli używamy za dużo magii to siwiejemy, a żyły zaczynają nam świecić na niebiesko. Jeśli nie podoba nam się gładko ogolony chłoptaś z grzecznie przylizanymi włosami możemy iść do fryzjera i wyjść z irokezem i krzaczastą brodą, gra oferuje nam również zakup różnorakich tatuaży i odzienia.

W grze występuje motyw ekonomiczny gdzie możemy zakupić dom i wynająć go, dostając codziennie daną ilość złota, możemy również zabić sprzedawce w sklepie i odkupić budynek otwierając własny interes.Fabuła gry rozpoczyna się w królestwie Albionu, a konkretnie w Dębowej Dolinie gdzie spokojnie żyje mały chłopiec, jego rodzice i młodsza siostra. Wioskę, w której mieszkają niestety atakują bandyci po czym ją doszczętnie plądrują z całej osady żywy wychodzi jedynie ów bezimienny chłopak, który zostaje uratowany przez Maze’a – maga z legendarnej Gildii Bohaterów – tym samym chłopiec zostaje rekrutem Gildii. Protagonista poznaje tam wiele ciekawych osób jak starego i mądrego mistrza Gildii, młodą i zwinną adeptkę Szept i jej wielkiego i silnego brata o imieniu Grom. Do wieku 18 lat ćwiczy walkę, zręczność i umiejętność woli, dzięki którym może miotać błyskawicami z dłoni i innymi czarami. Po skończeniu 18 lat i zdaniu egzaminu końcowego chłopak zostaje pełnoprawnym bohaterem, dostaje Pieczęć Gildii, która służy jako teleport ale też jako komunikator z Mistrzem. Z czasem jego życie staje się dużo trudniejsze, gdyż do żywych wraca wielki i potężny Jack Rzeźnik (Jack of Blades), który ma w życiu jeden cel – spalić otaczający go świat.

Gra jest przepełniona humorem wszędzie można się doszukać zabawnych dialogów, misji i sytuacji jak np. mężczyzna proponujący nam rękę swojej pięknej córki ale tylko jeśli zmienimy fryzurę na tzn. miskę , zapuścimy długie kupieckie wąsy i olbrzymie baki. Pod koniec dowiadujemy się, że mężczyzna robił sobie z nas żarty i nie posiada córki.W grze można znaleźć tzw. Demoniczne Drzwi – to zaklęte wrota potrafiące mówić, często dają nam przyjemne w spełnianiu zadania, a następnie się otwierają ukazując nam swoją tajemniczą zawartość np. drzwi karzące nam zrobić „coś niewyobrażalnie złego” najłatwiejszym sposobem byłoby zjedzenie kilku małych i bezbronnych pisklaków, w zamian dostajemy legendarną broń. W grze możemy też używać różnych gestów, które pomogą lub utrudnią nam integrację z NPC. Możemy okazać swoje szczęście śmiejąc się, albo kpinę pierdząc lub szydząc z kogoś. W trakcie rozgrywki trafimy na różnorodne stworzenia, bossów. Stworzenia to najróżniejsi przeciwnicy od malutkich gnomów – hobbesów, przez ludzi, po wilkołaki i golemy. Bossowie to najczęściej jacyś silniejsi bohaterowie, ale czasem trafimy na wielką Królową Os lub morskiego stwora – Krakena.

http://www.rpg.sztab.com/tapety/Fable-Zapomniane-Opowiesci%20204427,1.jpg

Teraz czas na coś o czym można się rozpisywać na całe strony, a mianowicie lokacje. Gra przeprowadzi nas przez nasłonecznione łąki pełne kwiatów, mroczne lasy pełne bagien, a zarazem lodowe pustynie. Każda lokacja w tej grze jest niepowtarzalna i chociaż w trakcie gry będziemy w trzech lasach to po samych drzewach rozpoznamy gdzie jesteśmy. Las Wiedźm, gdzie drzewa to sczerniałe badyle, a  wokół znajduje się masa skał, diametralnie różni się od zalanego słońcem i złotymi liśćmi Wielkiego Lasu, miasta tętnią życiem, a leśne ścieżki są pełne bandytów, od czasu do czasu możemy tam spotkać nawet flotę kupców. Mimo tego, że produkcja ma już 7 lat to wygląda nadal olśniewająco.

Fable to pierwsza gra, w której tak bardzo doceniłem muzykę, kompozytorzy – Danny Elfman i Russel Shaw naprawdę się postarali i odwalili kawał dobrej roboty, dosłownie każdy utwór z tej gry uważam za wyjątkowy i niepowtarzalny, gdy słyszę tą muzykę oczyma wyobraźni powracam do pierwszej części Fable gdzie spędziłem kilkadziesiąt godzin mojego życia.

Podsumowując gra wywarła na mnie olbrzymie wrażenie i choć jest już stara to nadal prezentuje się nienagannie, grywalność jest niesamowita, a muzyka jest cudowna co podwyższa przyjemność z gry. Przy tym tytule spędziłem masę czasu i absolutnie nie żałuję tego naprawdę serdecznie polecam

Spodobało się ? Więcej na http://jackpot.blog.onet.pl/ Nie jestem pewien czy dam więcej recenzji na tą stronę : P

 

Ilość odwiedzin forum (od 27.07.13)

Liczniki odwiedzin

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Condo in Soldeu